Webhosting (2 kB)

Elektronická garáž

Garáž (2 kB) Program uchovává záznamy o příjezdu a odjezdu vozidel z/do garáže do souboru. Dokáže zpětně spočítat celkovou dobu parkování a příslušné poplatky jednotlivých osob.

Program využívá procedury a funkce. Dále mimo jiné cyklus WHILE a datový typ RECORD.

Součásti archivu ke stažení je i omezená autorská dokumentace.

Život nebo smrt

Život a smrt (4 kB) Jednoduchý grafický prográmek. Na začátku máte 5 organizmů. Po stistku klávesy se vypočítá nová generace. Na prázdném políčku vznikne život, pokud sousedí se třemi organizmy. Pokud organizmus sousedí s méně než 2 jinými tak zemře na osamocení, pokud sousedí s více než 3 jinými zemře na nedostatek potravy.

Program využívá grafickou knihovnu BGI. V jazykového hlediska používá pole (ARRAY), procedury (globální i lokální), cykly FOR a REPEAT a další.

Grafy

Grafy (5 kB) Umožňuje kreslení grafů funkcí. Zná základní aritmetické operace, absolutní hodnotu, goniometrické funkce a funkce k nim inverzní, druhou odmocninu, přirozený logaritmus, funkci signum, x-tou mocninu eulerova čísla, náhodnou funkci, druhou až šestou mocninu. Umí zobrazit i několik funkcí v jednom grafu. Pro každou funkci lze vybrat vzhled a barvu čáry grafu. Lze nastavit rozsah, jednotku jednotlivých os a přesnost zobrazení funkcí, která ovlivňuje rychlost vykreslení. Vysoká přesnost je zejména nutná u nespojitých funkcí a u periodických funkcí s krátkou periodou.

Kartotéka

Kartotéka (5 kB) Program pro vytváření kartotéky článků. Příklad na indexní soubor. Ke každému článku se zadají klíčová slova pomocí kterých se potom provádí vyhledávání. Příklad vyhledávacího dotazu vidíte na obrázku.

Kreslení

Kreslení (7 kB) Vektorový kreslící program. Umožňuje vkládat čáry, obdélníky, elipsy, výseče. Měnit jejich obrys a výplň. Přesouvat objekty a měnit jejich velikost. Měnit jejich překrytí, natáčet, ukládat a nahrávat soubory ve vlastním formátu.

Kalkulačka

Kalkulačka (5 kB) Ten úpně nejstupidnější program pro Delphi. Bohužel je to trochu zbytečně složitě udělaný. Vyžaduje nainstalování nové komponenty (TTlacitkoKalkulacky). Sice už si uvědomuju, že to bylo hodně zbytečný, ale nemám důvod to teďka předělávat.

Graf

Graf (7 kB) Do tabulky doplníte čísla a ono vám to nakreslí graf. Můžete si nastavit nadpis grafu, popisky os, počet řádků a sloupců tabulky, druh grafu a případně zapnout 3D efekt.

Navigace